Mincovňa Kremnica, bola založená v roku 1328 a už takmer sedem storočí nepretržite vyrába minciarske produkty, ktoré patria z hľadiska viacerých kritérií medzi špičku vo svete. Sedem storočí skúseností v minciarstve nám umožňuje vyrábať široké portfólio produktov v najvyššej kvalite a uspokojovať tak stovky zákazníkov ročne.

Čo ponúkame?

Mincovňa Kremnica patrí medzi mincovne, ktorých produkcia nie je zameraná len na výrobu mincí a medailí. Kvalitné technologické vybavenie spolu s talentovanými ľuďmi nám umožňuje vyrábať vysokokvalitné plakety, odznaky, prívesky, kravatové spony, známky, štítky, vyznamenania, primátorské reťaze, rády a mnohé iné produkty.

mincovna kremnica
mincovna kremnica

Základom je kvalita

Všetky výrobky dokážeme vytvoriť s najnáročnejšou vysokou plastikou, v ľubovoľných tvaroch, veľkostiach a povrchových úpravách (pozlátené, postriebrené, farbené, patinované,... ) vždy podľa želania zákazníka. Produkty zhotovujeme z drahých a farebných kovov ako zlato, striebro, meď, mosadz, hliník a iné.

ISO certifikát

Mincovňa Kremnica je držiteľom certifikátu systému manažmentu kvality ISO 9001:2015 a ISO 14001:2015

Dosiahnutie čo najvyššieho stupňa kvality pri poskytovaní služieb zákazníkom patrí medzi významné ciele Mincovne Kremnica, š.p. Sústredením sa na neustále zlepšovanie j ednotlivých činností našej organizácie sústavne pracujeme na dosahovaní našich cieľov v oblasti kvality služieb a produktov a v plnení medzinárodných štandardov kvality. Výsledkom našej snahy je všeobecné uznanie kvality produktov Mincovne Kremnica medzi zákazníkmi a získanie medzinárodného certifikátu. Certifikát firmy SGS potvrdzuje, že systém kvality firmy Mincovňa Kremnica š.p. je zhodný s požiadavkou normy pre systém kvality ISO 9001:2015 a ISO 14001:2015.

Výročné správy